O nas

Ewa Rumieńczyk

Joga jest kompozycją ciała i duszy.

 

Warsztat Jogi

 

Joga pojawiła się w moim życiu w najbardziej odpowiednim momencie.

Szukając swojej ścieżki trafiłam w 2010 roku na matę i od tamtej pory regularnie pogłębiam swoją znajomość z jogą.

 

Po 3 latach regularniej praktyki zostałam przyjęta na kurs nauczycielski Introductory II metodą Iyengara u Konrada Kocota – jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli tej metody w Polsce.

Joga Iyengara to metoda charakteryzująca się dokładnością, dążąca do zachowania równowagii ciała i umysłu, kładąca nacisk na poprawność wykonywania pozycji, przy uwzględnieniu ograniczeń ciała, które można niwelować poprzez pomoce, używane podczas zajęć (paski,kostki,koce,bolstery).

W listopadzie 2015 roku odbyłam miesięczny kurs jogi w miejscowości Dharamsala w Indiach, czyli 200 godzin zajęć akredytowanych przez międzynarodową organizację Yoga Alliance – zrzeszającą szkoły oraz nauczycieli jogi z całego świata.

Moje pojmowanie jogi odbywa się poprzez głębokie odczuwanie swojego ciała i sygnałów z niego płynących.

Szukam wewnętrznej przestrzeni za pomocą ruchu, oddechu,  uważności, a czasem umiejętności odpuszczania. Przyjmuję, jak zmienne jest ciało i każdego dnia może przeżywać coś zupełnie nowego.

Praca z ciałem ma dla mnie wymiar głęboko transformujący i rozwijający świadomość.

Praktykuję również masaż Lomi Lomi Nui, który jest dla mnie kwintesencją świadomego i uważnego dotyku. Posiadam dyplom KINO MANA I, potwierdzający ukończenie 60 – godzinnego kursu hawajskiej pracy z ciałem. Obecnie jestem podczas 40 – godzinnego kursu zaawansowanego.

Oprócz uziemiającej praktyki hatha jogi, czasami lubię oderwać się i szukam miejsca w przestrzeni praktykując Aerial Jogę, doświadczając swobodnego ruchu – szczególnie bliska jest mi metoda Contact Improvisation.
Obie te metody dają dużo radości, uczą świadomości swojego ciała, zaufania do siebie oraz, w przypadku kontakt improwizacji, partnera.
Pozwalają zerknąć na świat z innej perspektywy, często zupełnie do góry nogami ;).

 

 


Katarzyna Buchacz

WarsztatJogiKasia

Praktyka jogi i jej nauczanie są największa pasją Kasi. Uczestniczka trzyletniego kursu przygotowującego do egzaminu na stopień nauczycielski Introductory II Jogi metodą Iyengara, która najbardziej ze wszystkich stylów jogi zdobyła jej serce. Zajęcia które prowadzi cechuje charakterystyczna dla tej metody dokładność, aspekt terapeutyczno-prozdrowotny oraz uniwersalność w kwestii dostosowania asan do stopnia zaawansowania ucznia. Idąc na zajęcia do Kasi możesz spodziewać się intensywnej, dokładnej praktyki, która zawsze będzie dostosowana do etapu na którym jest Twoje ciało oraz cierpliwości i uwagi którą chętnie poświęca swoim uczniom.

Kasia jest również aktywną instruktorką stretchingu co zawdzięcza zamiłowaniu do rozciągania, zaangażowaniu oraz ukończonym szkoleniom m.in. IFAA Stretching Instructor czy Zdrowe Rozciąganie. Ponadto uzyskała tytuł trenera rekreacji ruchowej oraz ukończyła wiele innych kursów m.in. IFAA Vinyasa Power Yoga Basic, Aktywność 50+ czy szkolenie z zakresu kompetencji interpersonalnych ”Praca w zespole”. Serdecznie zapraszamy na zajęcia do Kasi jednym z jej ulubionych cytatów B.K.S. Iyengar’a: Twoje ciało jest w przeszłości. Twój umysł w przyszłości. W jodze łączą się razem w teraźniejszości.


Joanna Majewska – Wróbel

WarsztatJogiAsia

Jestem aktywnym psychologiem, terapeutą skoncentrowanym na rozwiązaniach, doradcą zawodowym, nauczycielem dyplomowanym,  instruktorem  rekreacji ruchowej
o specjalności hatha joga. W 2005 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Nauk o Wychowaniu, kierunek psychologia stosowana. Następnie ukończyłam kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli, a także dwuletnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim – doradztwo zawodowe. Pracuję w nurcie terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR, a także terapii poznawczo – behawioralnej.  Jestem Praktykiem Programów do pracy z rodzicami i dziećmi pt.”Jestem z Ciebie dumny” i “Dam Radę”. Prowadziłam zajęcia (ćwiczenia, konwersatoria) z zakresu psychologii na uczelni wyższej.

W trakcie jedenastoletniej praktyki zawodowej odbyłam wiele: szkoleń, warsztatów, kursów .  Nadal pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności.

W 2015 roku nabyłam uprawnienia instruktorskie w zakresie rekreacji ruchowej
o specjalności hatha joga (Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej).

Od kilku lat joga to moja pasja. Zaczęło się tak po prostu. Pewnego dnia poszłam na zajęcia jogi i już zostałam. Nie zdarzyło się to wiele lat temu, kiedy pierwszy raz uczestniczyłam w zajęciach jogi w Łodzi, ale właśnie wtedy. W Radomiu. To był ten właściwy czas i nauczyciel. Obecnie rozwijam nie tylko umysł ale też ducha i ciało. Joga to dla mnie spójność, lekkość, zdrowie i radość. Radość życia pełną piersią. Radość odkrywania własnych możliwości. Mój sposób na wyciszenie.

Prywatnie jestem miłośniczką tańca, spotkań z ludźmi, górskich krajobrazów, zwierząt, kina, książek, muzyki i czarnej kawy.