O mnie

Ewa Rumieńczyk

Joga jest kompozycją ciała i duszy.

IMG_8188 (2)

Joga pojawiła się w moim życiu w najbardziej odpowiednim momencie.

Szukając swojej ścieżki trafiłam w 2010 roku na matę i od tamtej pory regularnie pogłębiam swoją znajomość z jogą.

 

Po 3 latach regularniej praktyki zostałam przyjęta na kurs nauczycielski Introductory II metodą Iyengara u Konrada Kocota – jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli tej metody w Polsce.

Joga Iyengara to metoda charakteryzująca się dokładnością, dążąca do zachowania równowagii ciała i umysłu, kładąca nacisk na poprawność wykonywania pozycji, przy uwzględnieniu ograniczeń ciała, które można niwelować poprzez pomoce, używane podczas zajęć (paski,kostki,koce,bolstery).

W listopadzie 2015 roku odbyłam miesięczny kurs jogi w miejscowości Dharamsala w Indiach, czyli 200 godzin zajęć akredytowanych przez międzynarodową organizację Yoga Alliance – zrzeszającą szkoły oraz nauczycieli jogi z całego świata.

Moje pojmowanie jogi odbywa się poprzez głębokie odczuwanie swojego ciała i sygnałów z niego płynących.

Szukam wewnętrznej przestrzeni za pomocą ruchu, oddechu,  uważności, a czasem umiejętności odpuszczania. Przyjmuję, jak zmienne jest ciało i każdego dnia może przeżywać coś zupełnie nowego.

Praca z ciałem ma dla mnie wymiar głęboko transformujący i rozwijający świadomość.

Praktykuję również masaż Lomi Lomi Nui, który jest dla mnie kwintesencją świadomego i uważnego dotyku. Ukończyłam szkolenie KINO MANA I u Agnieszki Drążkiewicz , czyli 60 – godzinny kurs hawajskiej pracy z ciałem oraz zaawansowany moduł w wymiarze 40 godzin.

Oprócz uziemiającej praktyki hatha jogi, czasami lubię oderwać się i szukam miejsca w przestrzeni praktykując Aerial Jogę, doświadczając swobodnego ruchu – szczególnie bliska jest mi metoda Contact Improvisation.
Obie te metody dają dużo radości, uczą świadomości swojego ciała, zaufania do siebie oraz, w przypadku kontakt improwizacji, partnera.
Pozwalają zerknąć na świat z innej perspektywy, często zupełnie do góry nogami.