Powitanie Księżyca – joga na czas pełni księżycowej.

powitanie-księżyca-550x276

 

Zapraszamy na cykliczne spotkanie,
odbywające się w czasie pełni księżyca.
Będziemy praktykować wyciszającą sekwencję Chandra Namaskar, czyli Powitanie Księżyca. Na koniec zajęć planowana regenerująca relaksacja 🙂

Kiedy?
Maj -10.05 godz. 20:00 – 21:15
Czerwiec – 08.06  godz. 20:00 – 21:15
Lipiec – termin wkrótce

* można dołączyć w dowolnym miesiącu
Gdzie?
Radom, Warsztat Jogi ul. Fabryczna 7 lok.320

Koszt warsztatu:

25 zł – cena dla osób z aktywnymi karnetami Warsztatu Jogi

30 zł – pozostałe osoby

Prowadzenie,zapisy & info:
Ewa Rumieńczyk
512 165 565

“Chociaż Chandra Namaskar (Powitanie Księżyca) nie jest tak popularne jak Surya Namaskar (Powitanie Słońca), to praktykowanie tej sekwencji może nam przynieść również mnóstwo korzyści w odniesieniu do naszego ciała i umysłu. Powitanie Księżyca to sekwencja 17 asan, która może być wykorzystywana jako rozgrzewka przez sesją jogi, pomóc w relaksie po ciężkim dniu, albo praktyka wieczornej sesji jogi.

Kiedy praktykować Chandra Namaskar?

Powitanie Księżyca może być praktykowane przez cały dzień, choć najlepszym czasem jest jednak wieczór, w okolicach zachodu słońca, kiedy wstaje księżyc. Tak jak wczesny ranek jest najlepszym czasem na Powitanie Słońca, tak wieczór jest najlepszym czasem na Powitanie Księżyca.

Różne fazy Księżyca mają odmienny wpływ na Ziemię i jej mieszkańców. Stare teksty indyjskie porównują Księżyc do źródła nieśmiertelności. Fazy Księżyca mają wpływ na wszystko co zawiera w sobie sól i wodę. Osoby z przewlekłymi chorobami mogą w czasie pełni księżyca skarżyć się na nasilenie objawów, szczególnie ci cierpiący na astmę.

Korzyści wynikające z praktykowania Chandra Namaskar

Praktykowanie Powitania Księżyca w czasie pełni może zbalansować energię i działać wyciszająco jeśli jesteście zestresowane i pełne niepokoju. Pomaga w przepływie energii przez nasze ciało, kieruje ją w odpowiednie kanały energetyczne.

Fizyczne korzyści to przede wszystkim rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni ud, łydek i bioder. Pomaga również uaktywnić czakrę podstawy (inaczej mówiąc rozbudzić węża kundalini), która jest naszym energetycznym centrum odpowiada za nasz kontakt z ziemią, od której jest pobierana energia życia.

Powitanie Księżyca jest praktyką wyciszającą, dlatego jest wskazana osobom, które są zestresowane, pomaga zrównoważyć energię zanim osiągnie punkt wyczerpania. Praktyka stosowana jest często jako wstęp lub zakończenie medytacji. Podobnie jak Powitanie Księżyca może być połączona z intonowaniem mantry.

Chandra Namaskar ma również wpływ na nasze zdrowie. Poprawia równowagę ciała, trawienie, uelastycznia kręgosłup, wspiera układ oddechowy i otwiera czakrę serca. Poprawia krążenie, stymuluje nerwy rdzeniowe, rozciąga mięśnie nóg i pleców, poprawia elastyczność. Rozluźnia nerw kulszowy, reguluje funkcjonowanie gruczołów nadnerczy, łagodzi zaparcia. Utrzymuje równowagę po obu stronach ciała, a także rozwija poczucie poszanowania dla umysłu i ciała.”
Źródło: http://www.doshacream.com.pl/?p=501