Joga Powięziowa & Rolfing- warsztat z Wojciechem Karczmarzykiem – 1-dniowy warsztat- 23.04.2017

joga powięziowa

Zapraszamy Was na unikatowe połączenie jogi powięziowej i elementów Rolfingu z Wojciechem Karczmarzykiem, które wprowadzi na nowy poziom odczuwania i świadomości ciała.

Joga powięziowa to łagodna forma hatha jogi, w której odnosimy się do starożytnej mądrości przedkładania bycia przed działaniem, a tym samym nauki odpuszczania i wykorzystania zawsze nam obecnej siły grawitacji oraz spontaniczności oddechu do otwarcia i rozluźnienia ciała. W praktyce skupiamy się na pracy z powięzią mięśniową, co sprawia ze mimo swej łagodnej formy sięgamy do głębszych poziomów otwarcia ciała.

Powięź mięśniowa jest swego rodzaju siecią, warstwowym labiryntem włókien i płaszczyzn tworzących trójwymiarowe układy, stanowi osnowę dla systemu mięśniowego i wszystkich narządów wewnetrznych organizmu. Powięź stanowi też wsparcie dla mięśni, organów, kości a tym samym całości ciała ludzkiego, wpływając na jego kształt i funkcje. Będąc mocno unerwiona stanowi klucz do percepcji, prawidłowej postawy i koordynacji ruchu.

Podczas warsztatu skupimy się na dynamice rozluźniania powięziowego i balansowania sylwetki ciała z wykorzystaniem asan oraz ćwiczeń prekursorskiej pracy z powięzią mięśniową jaką jest Rolfing® Integracja Strukturalna.

zagadnienia:

-ciało mięśniowo powięziowe w polu grawitacyjnym

-dynamika odpuszczania

-dynamika odczuwania

-dynamika pracy z wyobraźnią

– rola intuicyjnego wejścia i wyjścia z asan

-taśmy powieziowe

-poprzeczne pasma powięziowe tułowia

Wojtek Karczmarzyk. Swoją przygodę z jogą zaczął 20 lat temu od medytacji. Studia nauczycielskie odbywał w Londynie, gdzie 2 lata prowadził swoja pierwszą praktykę asystując w zajęciach Giovanniemu Felicjoni i ucząc się indywidualnie od Ojca Joe Pereiry. W Polsce uczy od 4 lat. Prowadzi regularne warsztaty w kraju i za granicą. Jest jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem Jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scarawelii – sięgającej swymi korzeniami do BKS Iyengara i Deshikachara. Jest także Rolferem, certyfikowanym terapeutą metody ROLFING® Integracja Strukturalna, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.

Kiedy:

23.04.2017 ( niedziela)

plan warsztatu:

12:00 – 14:30 – I blok zajęć

14:30 – 16:30 – przerwa obiadowa

16:30 – 19:30 – II blok zajęć

Miejsce:
Radom, Warsztat Jogi
ul. Fabryczna 7 lok. 320

Koszt:

130 zł – wpłata do 31.03
150 zł – wpłata po 31.03

Zapraszamy ♥

Uwaga:
Liczba miejsc ograniczona.
Miejsce na warsztacie gwarantuje wpłata całej kwoty.
Przy rezygnacji na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem warsztatu
wpłata nie podlega zwrotowi.

Zapisy i informacje:

Ewa Rumieńczyk
tel. 512 165 565
e-mail: e.rumienczyk@gmail.com

Dane do przelewu:
Ewa Rumieńczyk
konto ING: 04 1050 1793 1000 0090 9328 2003
tytuł: Imię i nazwisko joga powięziowa